Marilyn Monroe bola najznámejšou americkou filmovou herečkou svojho času. A nielen to. Bola sexsymbolom a stelesnenie ideálu ženskej krásy.

Elegancia, nežnosť, tajomnosť a v prvom rade neuveriteľne sexi. Dokonalé ženské tvary, plné pery. Aj takto sa dá slovami charakterizovať kultová ikona, akou Marilyn rozhodne bola.

Život kultovej ikony
Marilyn Monroe, pravým menom Norma Jeane Mortensonová, sa narodila 1.6.1926 v Los Angeles, Gladys Bakerovej, ktorá pracovala v štúdiách Columbia ako strihačka. Marilyn svojho biologického otca nepoznala napriek celoživotnej snahe nájsť ho. Väčšinu svojho detstva strávila v pestúnskej starostlivosti alebo v sirotinci.

Vo svojich sladkých 16-tich sa v roku 1942 prvýkrát vydala. Skôr než sa z Marylin stala celosvetovo známa tvár a kult ženskej krásy, pracovala v roku 1944 v leteckej továrni Radioplane Factory, kde sa zoznámila s fotografom z First Motion Picture Unit. Táto spoločnosť bola zameraná na výrobu propagandistických materiál pre armádu USA, počas druhej svetovej vojny. Táto príležitosť priniesla Marilyn okrem modelingu aj filmové role a podpísanie zmluvy s Twentieth Century-Fox a Columbia Pictures. Filmy s Marilyn v jej dobe vyniesli zisk 200 miliónov dolárov.

Neodolateľná za každých okolností
Všade kde sa objavila Marylin to malo iskru a stávala sa stredobodom pozornosti. A pri tejto dáme sa niet čomu čudovať. Božská ikona sa dôkladne starala o svoj vzhľad a predovšetkým telo. Napriek tomu, že nevedela odolať sladkým maškrtám vyzerala famózne. Čo bolo jej tajomstvom dokonalých kriviek?

Marylin, rovnako ako každá žena, milovala vždy módu, ku ktorej mala aj vždy blízko. A neodmysliteľným základom jej šatníka boli šaty, v ktorý vyzerala vždy neodolateľne. Jej dokonalý vzhľad v šatách spočíval v beauty rituálny, ktorý poctivo dodržiavala.

Blonďavá Famme fatale začínala svoje rána dvomi lyžičkami oleja a pol litrom vody. Pred každým jedlom vypila vodu s citrónom a nasledovala lyžička rybieho oleja. Takto sa dostávala do fázy, že zjedla omnoho menej a tak si mohla vďaka tomu dopriať aj obľúbené maškrty. Každý deň si dopriala dezert v podobe pudingu alebo pečených jabĺk, ktorým nevedela odolať. Večere však pozostávali výlučne len zo zeleniny. Takto sa ikona udržiavala vo forme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.