Kabelky dýchajúce prírodou. Že to nie je možné??? Ale je. A túto sezónu nesmú chýbať tieto originálne kusy ani u vo vašom šatníku.

Pod prútim, bavlnou, jutou či dokonca bambusom by sme si bežne kabelky nepredstavili. Dnes je to inak a práve tieto materiály hýbu módnym priemyslom. Tieto materiály nielen že vyžarujú pozitívnu energiu ale vnášajú do šatníka aj dovolenkový nádych. Dokonalé je aj ich zladenie s outfitmi. Či už plážovými, elegantnými či športovými. Každá z nás si jednoducho príde na svoje.

História kabeliek

Éra týchto našich každodenných pomocníčok sa začala na prelome 18.- 19. storočia. Postupne sa začali vyrábať z rôznych materiálov, ktoré boli v danej dobe k dispozícií. Výroba prebiehala ručne a kabelkám postupom času venovali väčšiu pozornosť. Samotná výroba a kombinácia materiálov sa časom menila až doteraz, kedy kabelkový ošiaľ naďalej pretrváva a my sa bez nich nevieme pohnúť ani na krok. Úprimne…Koľkokrát nám muži povedia, že ich nepotrebujeme ale sú užitočné ako nám tak aj my?:)

Prútené kabelky

Prútie sa vuyžívalo viac menej na výrobu košíkov. Tie preslávila britská herečka a francúzska ikona Jane Birkin začiatkom 70.rokov. Od tej doby prešiel tento materiál rôznym vývojom a vďaka kreatívnym návrhárom má dnes výslednú podobu, ktorej nevieme odolať.

 

 

Jutové kabelky

Jutovina alebo Juta, je materiál získaný z vlákien jutovníka, rastliny rastúcej v tropických oblastiach. Ide o pevný materiál a vďaka tomu môžme smelo kabelky ako aj nákupné tašky naplniť. Je nadčasová a hlavne aj praktická.

 

 

 

Bambusové kabelky

Kabelky vyrobené z bambusu majú univerzálne využitie. Vhodné sú na pláž, mestské prechádzky ale aj k elegantným outfitom, ktoré ho perfektne zvýraznia a stanete sa tak rozhodne originálnou a zapamätateľnou pre vaše okolie.

 

 

 

Kabelka zo slamy
Slamová kabelka je tohtoročným letným hitom. A to nie len plážovým. V kombinácií s kvetovanými šatami dodá outfitu nový rozmer.

 

 

 

 

Ešte nemáte svoju prírodnú kabelku? Ak ste šikovné určite si ju budete vyrobiť aj vy ak nie, nezúfajte, a vyberte sa do kvalitných predajní. Šup šup kým sú dostupné 🙂

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.