Mladnutie v spánku je asi nesplneným snom mnohých žien. Nielenže by nám uľahčilo život a zabezpečilo vysnívanú postavu, ale nemuseli by sme sa pri ňom ani troška zapotiť.

Ak však chcete spaľovať aj počas noci, vynechajte výhovorky a pred odpočinkom si doprajte tieto druhy cvičenia.

Spánok je pre naše telo nesmierne dôležitý, pretože v ňom dochádza aj k regenerácii nášho svalstva. To ako namáhate svoje telo pred odchodom do postele sa môže podpísať na vašej postave, ako aj na pohyblivosti celého tela.

Skúste preto túto účinnú kombináciu. Jej čaro tkvie v troch aspektoch- cviky vykonávané pred spaním by nemali mať v žiadnom prípade povahu cardio cvičenia. Chcete sa po nich vyspať, nie cítiť sa čulo a prebudene.

Naťahovanie svalstva môže byť vo večerných hodinách zamerané práve na hlboké svaly, svoj večerný rituál fit tela by ste mali zakončiť strečingom, ktorý pomôže vášmu spánku.

Tak máte istotu, že počas spánku sa bude vaše telo regenerovať a dostatočné precvičenie mu dodá flexibilitu a mladosť.

Prvý a najdôležitejší cvik

Vhodným predspánkovým cvikom sú práve drepy. Dokážete svoj zadok poriadne prebudiť a nechať ho formovať sa práve počas noci. Skúste však drepovať čo najpomalšie a dávať si pozor na techniku.

Sadu 30 drepov však vystriedajte upokojujúcou polohou. Položte sa na podložku bruchom nadol, ruky si oprieť vedľa tela, vzpriamte hrudník a hlavu ťahajte smerom von.

Po drepovaní sa  v tejto polohe zamerajte práve na svoj zadok. Spevnite ho a snažte sa cítiť jeho fixovanie. Celú sadu opakujte 5-krát. Každý večer si však pridajte 10 drepov.

Dve polohy na posilnenie celého tela 

Pred spánkom sa odporúčajú práve dve polohy, ktoré vám rozprúdia krv v celom tele a pritom nerozhádžu váš odpočinkový systém.

Ako prvý vyskúšajte klasický mostík. Zotrvávajte v ňom vždy po dobu minúty a následne ho nahraďte klasickým plankom.

Táto dvojkombinácia je naozaj účinná a vaše telo sa vám za ňu poďakuje hneď ráno. Bude ohybnejšie, pevnejšie a hlavne bude vás obchádzať bolesť chrbta.

Zamerajte sa na hlboké svalstvo

Posledný veľmi efektívny cvik, ktorý je vhodný zaradiť do svojej večernej rutiny, je zameraný na brucho. Môžete si pri kom kľudne ľahnúť do postele.

Ležte na chrbte a nohy presuňte pokrčené v kolenách smerom k brade. Vypnite svaly na krku a zakloňte hlavu. Z tejto pózy prenesie nohy nad seba a držte ich vystreté aspoň po dobu 20 sekúnd.

Cvik opakujte 20-krát a nezabúdajte hlavne poriadne dýchať. Nádych s pokrčením nôh, výdych s ich vystretím smerom nahor.

zdroj: tu

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.