Naša čitateľka Lívia svojho manžela Sebastiána skutočne miluje.

Keby však vedela, čo spôsobí jej ochota urobiť pre neho všetko, aby bol spokojný a šťastný, nikdy by s tým nezačala.

Správna žena sa musí vedieť postarať o blaho svojho manžela

Lívia sa vo svojom manželstve nechala inšpirovať vzťahom svojich rodičov. Jej mama jej odmala prízvukovala, že keď chce, aby bol jej manžel vždy spokojný, ako správna žena sa musí vedieť postarať o všetko.

Predovšetkým, čo sa domácnosti týka.  Dobrá manželka musí vedieť vytvoriť svojmu manželovi skutočný domov hneď, keď otvorí vchodové dvere.

„Viem, čo si myslíte. Tak trocha zastaralý názor gazdinky spred 30-tich rokov. No zdalo sa, že mojej mame to vychádzalo a s mojím otcom mali skutočne krásny vzťah, ktorý pretrváva dodnes. Ja som to chcela tiež, preto mi to za pokus stálo,“ obhajuje tento názor naša čitateľka Lívia.

Boli chvíľky, keď by sa mi manželova pomoc hodila, avšak…

V duchu tohto názoru viedla svoj vzťah so Sebastiánom od začiatku a pokračovala aj v manželstve.

„Vždy som sa snažila, aby mal čerstvú a zdravú večeru, pripravovala som mu raňajky každé ráno, keďže sme spoločne vstávali do práce. Cez víkendy som sa snažila vždy poctivo upratať.

Keď bolo treba ísť na nákup potravín, išla som. Ak sme si niekam chceli vyjsť, všetko som zariadila… stôl v reštaurácii alebo lístky do divadla.

Jednoducho som ho chcela odbremeniť, ako sa dalo, keďže som vedela, že má oveľa náročnejšiu prácu než ja a mne všetka tá starostlivosť o neho v podstate nikdy neprekážala,“ priznáva sa Lívia, ktorá samozrejme dodáva, že to samozrejme nebolo všetko vždy len ružové a aj ona mala chvíľky, keď by sa jej hodila manželova pomoc, ale vždy sa to napokon znormalizovalo.

Až pri deťoch som pochopila, že som urobila chybu

Kým boli len oni dvaja, dalo sa to všetko zvládnuť a neprekážalo jej to.

Potom však prišli dve deti po sebe a Lívia si musela priznať, že sama na domácnosť, starostlivosť o ich deti a aj zvládanie vlastných pracovných povinností v zamestnaní jednoducho nestačí.

„Môj manžel mal bezstarostný život ako v manželstve bez detí, mne sa však povinností kopilo nad hlavu.

Začala som byť nervózna, nestíhala som sa učiť s deťmi, variť, prať, pripravovať večere, nedajbože, keď ostali deti choré a veď poznáte to…,“ objasňuje Lívia, ktorá až s príchodom detí pochopila, že svojho manžela si naučila lenivosti a pohodlnosti.

Manželstvo má byť o prijímaní, ale aj dávaní z jednej aj druhej strany

Lívia nechápala, ako to jej mama dokázala zvládnuť pri štyroch deťoch. Ale vedela, že ak v tom bude ona pokračovať čo i len pri ich dvoch deťoch, tak to dlhodobo nezvládne.

„Pomyslela som si, že jedného dňa vybuchnem a rezignujem. Preto som sa rozhodla s manželom otvorene porozprávať. Hoci sa zdalo, že pochopil, čo mu chcem tým povedať, ak si raz muža na niečo naučíte, ťažko ho prevychováte.

Hoci mal niekedy chvíľky, kedy myslel na to, čo som mu povedala, väčšinou som bola v tom istom kole.

Naozaj ho mám veľmi rada a máme krásny vzťah a domov, ale uvedomujem si, že je to predovšetkým moja zásluha. Láska  a manželstvo musí byť o prijímaní, ale aj dávaní z jednej aj druhej strany.

Toto som mala praktizovať od začiatku, aby môj manžel nezlenivel a nespohodlnel. Neurobte tú istú chybu ako ja, inak na to časom doplatíte,“ uzatvára svoj príbeh Lívia.

zdroj: tu

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.