Mladý bloger sa ešte pred rokom aktívne venoval futbalu a jeho šatník tvorilo nespočetné množstvo farebných a neformálnych kúskov.

Po zmene bydliska sa však uchýlil k úspornejšej variante a rozhodol sa pre vytvorenie svojho basic štýlu. Kde nakupuje a hľadá inšpirácie?

Nahliadli sme do šatníka blogera @kristopka.

Jednoduché tričká a rippnuté rifle

Pánsky model si potrpí na jednoduchosť nielen v štýle, ale aj vo farbách.

Takmer všetko oblečenie mám ladené v zemitých farbách. Prevažujú farby ako čierna, biela, sivá, olivová či ťavia. Možno to znie nudne, no naozaj sa častokrát napĺňa staré známe klišé – menej je viac, alebo v jednoduchosti je krása!“ vysvetlil bloger.

Tričká uprednostňuje čo najjednoduchšie a bez potlače. Nevyhnutnosťou sú preňho jemne rozderavené rifle.

Bloger Krištof Konárek: „Móda

Milovník klasiky

Jeho bežný outfit by vás možno prekvapil:

„Obliekam sa podľa nálady, ale väčšinou ma máte šancu stretnúť v čiernych rifliach a čiernom svetri, ktorý nosím už pekných pár rokov! Do toho nejaké basic tričko sivej, bielej, či inej farby a k tomu kombinujem doplnky podľa počasia.

Ak je core outfitu nudný a jednofarebný, oživím ho nejakým úletom v podobe ružovej čapice, vytiahnutých farebných ponožiek, obrovským šálom či farebnými teniskami,“ vysvetlil so smiechom.

Bloger Krištof Konárek: „Móda

Secondhandy traste sa

Mladíkovi nie je vzdialená ani ekológia, a preto namiesto nákupov v módnych reťazcoch radšej zavíta do secondhandu.

„Mal som možnosť nahliadnuť do výrobných procesov odevných gigantov, ktorí produkujú tony šiat ročne.  Jeden kus má často hodnotu menej než jedno euro. Preto radšej nakupujem v secondhandoch, alebo u lokálnych výrobcov, ktorí robia poctivú prácu,“ vysvetlil Krištof, pre ktorého je kvalita oblečenia veľmi dôležitá.

Dôkazom sú preňho aj kúsky od lokálnych výrobcov a dizajnérov, ktoré nosí celé roky.

Bloger Krištof Konárek: „Móda

Keď je dress code láska

Najčastejšie ho stretnete v teniskách, ale ak je príležitosť, rád sa obuje aj elegantnejšie. To isté platí aj v prípade odevov.

„Čaro neformálnosti ponúka viac slobody a viac možností hrať sa. No po pravde sa mi viac páči formálnosť, pretože robí z chlapov mužov a gentlemanov. Preto milujem divadlá a spoločenské akcie, kde sa vyžaduje určitý dress code,“ priznal sa bloger.

Obľubuje hru s detailmi a chvíle, keď sa môže zladiť a zároveň experimentovať.

Mám rád výzvy. Napríklad, keď zladím hnedé topánky, hnedý opasok, hnedý náramok na hodinkách, no hodinky majú napríklad červený ciferník. Potom si poviem ok, žiadny problém, a obujem si červené ponožky. Dúfam, že raz sa budem živiť tým, že budem pánov obliekať na svadby a iné spoločenské podujatia,“  priznal sa k svojmu snu.

Topánky sú preňho najväčším úletom

Zbierka topánok, ktorú Krištof vlastní, by zrejme zahanbila aj nejednu ženu. Priznal sa nám, že sa ich raz snažil spočítať, ale vzdal to pri 31. páre.

„Mám neskutočné množstvo topánok, tenisiek, poltopánok, šľapiek. Kupujem jednoducho všetko, čo sa dá obuť,“zasmial sa a vzápätí dodal: „Ja za deň vymením topánky aj trikrát.“

 V pánskej obuvi mu  často prekáža slabý výber a doslova dva strihy, ktoré sa líšia len minimálne:

„Natrafil som na kampaň od CCC #goformore a už som bol v tom nákupnom kolotoči znovu! Kampaň rozbehli len prednedávnom a ja dúfam, že v novej sezóne prinesú originálne pánske trendy.“ 

Bloger Krištof Konárek: „Móda
zdroj: tu

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.