Kým v mladosti ste mohli jesť jedno cez druhé, s pribúdajúcim vekom sa objavujú aj tráviace ťažkosti.

Zaraďte do svojej rannej rutiny túto liečivú bylinku, ktorá vás zbaví nafukovania.

Objavte nápoj, ktorý vás zbaví ranného nafukovania brucha: Takto sa zobudíte o kilo ľahšia

Reč je o liečivej bylinke fenikel, ktorá je dôkazom toho, že aj malé zmeny v stravovacích alebo celkovo lifestylových návykoch môžu zmeniť vaše problémy.

Jedným z tých najčastejších je práve nadúvanie brucha a ženy s ním majú problémy najmä ráno po prebudení.

Fenikel zlepšuje trávenie

O tejto bylinke je známe už z čias tradičnej čínskej medicíny, že jeho účinky majú priaznivý vplyv na trávenie. Zbavuje pocitu plynatosti, uvoľňuje a podporuje krvný obeh.

Ak začleníte do svojej rannej rutiny práve fenikel, môžete si byť isté, že tento silný antioxidant prirodzene prečistí vaše telo.

Potláča chuť do jedla a odvodňuje telo

Rovnako tak prispieva k zníženiu hladiny glukózy v tele a potláča chuť do jedla. Nevnímajte to tak, že nebudete chcieť vôbec jesť, ale zbaví vás pomyslenia na sladké či potraviny, ktoré vaše telo, povedzme si úprimne, vôbec nepotrebuje.

To, čo do svojho tela dávame, odráža naše nálady. Hormóny a výkyvy nálad dokážu byť nepríjemné a práve fenikel si dokáže poradiť aj s nimi.

Prispieva k vyváženosti fyzického i mentálneho zdravia.

10 minút a zbavíte sa ranného nafukovania brucha

Nápoj z vylúhovaných semienok feniklu si pripravíte veľmi jednoducho. Čajovú lyžičku semienok rozdrvíte a zalejete vriacou vodou.

Nechajte lúhovať približne 10-15 minút. Semienka feniklu obsahujú silice (éterické oleje), bielkoviny či pektín a sacharidy.

Pokojne ho môžete po malých dúškach popíjať aj počas celého dňa. V tomto období vám obzvlášť posilní imunitu a pomôže v ochrane proti zápalovým ochoreniam.

zdroj: tu

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.