sobota, jún 15, 2019
Home Pre ženy Životný štýl 3 najväčšie klamstvá, ktorým ženy veria, čo sa týka ich tela: Niektoré...

3 najväčšie klamstvá, ktorým ženy veria, čo sa týka ich tela: Niektoré z nás svoje telo doslova obviňujú za všetko

115
0

Dovolíme si tvrdiť, že ani jedna žena nie je stopercentne spokojná so svojím telom. Niektoré z nás svoje telo doslova obviňujú za všetko.

Mnohé z nás dokonca veria klamstvám, ktoré si samy vsugerujú, a ktoré tri sú tie najväčšie, ktorým aj skalopevne veríme?

Pokiaľ ide o mylné názory a domnienky, my ženy sme majsterkami v ich vyrábaní. Samy seba dokážeme tak zneistiť, že tie najväčšie pochybnosti zmeníme v klamstvá, ktorým veríme viac ako zdravému rozumu.

Jednoznačne najviac sa to týka nášho tela, s ktorým nie sme nikdy spokojné. Vždy sa dá vylepšovať, vždy je z čoho schudnúť a vždy ho má  niektorá z nás krajšie, pevnejšie či lepšie vyšportovanejšie.
Ktoré sú teda tie tri najčastejšie klamstvá o našom tele, ktoré na seba aplikujeme denne?

1. Môj život bude lepší, keď budem mať menej kíl

Iste… Pretože si určite už nájdem priateľa, poprípade manžela alebo vysnívanú prácu alebo si na seba konečne budem môcť dať tie sexi šaty, ktoré som si kúpila v časoch, keď som bola presvedčená, že do nich schudnem. Ale odvtedy ubehli už roky…
Dôvodov, prečo by to tak malo byť, nájdeme vždy nespočetne veľa. Namiesto toho, aby sme otvorili oči a vážili si pozitívnych vecí na našom tele a v našom okolí, vážime stále dokola svoje kilá.
V dôsledku toho si veríme stále menej a možno sa do seba aj uzatvárame. Nemyslíte, že nie váha ale naše iracionálne správanie voči nej je príčinou toho, že sme na tom tak, ako byť nechceme?
„Dlhé roky som žila posadnutá vlastnou váhou, počítaním kalórií v každej porcii jedla. Trvalo to dlho, ale viete kedy som skutočne dosiahla ten spokojný a šťastný život? Keď som sa konečne z chuti najedla, pribrala a zistila, že život je o tom, aby som si ho vychutnávala a prestala sa obmedzovať,“ opisuje nám naša čitateľka Laura.

2. Ak akceptujem moje telo také, aké je, nikdy nestratím hmotnosť

V duchu toho, že všetko je predsa v hlave, dokonca aj chudnutie, samy seba presvedčíme, že nemôžeme akceptovať svoje telo také aké je. Pretože ak to urobíme, svoju hmotnosť nikdy nestratíme. Presne na tom zakladáme náš rebríček hodnôt a všetko ostatné tomu podriaďujeme.
Trpí tým naše sebavedomie, trpí tým naše telo, a čo je horšie v mnohých prípadoch aj naše vzťahy.
„V duchu tejto filozofie som robila všetko, čo bolo možné aj nemožné. Sama seba som prekonávala každý jeden deň. Pararadoxne, až keď som bola nútená v dôsledku ochorenia prestať tejto myšlienke podriaďovať svoj život, naučila som sa skutočne počúvať svoje telo.
Vyliečila som sa a nejaké tie kilá som v dôsledku ochorenia naozaj schudla, ale v prvom rade som bola šťastná, že mi moje telo ešte stále slúži. Začala som ho akceptovať a naučila sa byť vďačná,“ objasňuje Renáta.

3. V tejto veľkosti nie som sexi

Najväčšia lož zo všetkých… Ako viete, či sa práve dotyčnému páči typ vychudnutá na kosť, s krivkami na tých správnych miestach alebo bacuľka v pravom slova zmysle? Veď koľko mužov, toľko chutí a preferencií.
Verte či nie, dnes sú v kurze skutočne všetky tvary a veľkosti. Ale aj keby neboli, muž ale predovšetkým vy samy sa máte mať rady v každej veľkosti a keď nie ste spokojné, do toho! Robte preto niečo, ale rozhodne nič nepreháňajte a nesiľte. To odporúča aj naša ďalšia čitateľka, ktorá tiež hovorí z vlastnej skúsenosti:
„Pred tehotenstvom som mala skutočne pevnú a štíhlu postavu, na ktorej som aj poctivo pracovala. Avšak po pôrode kilá zo mňa nechceli ísť tak ľahko a stále mi ostávalo nejakých pár naviac. Cítila som sa neatraktívne. Až môj manžel ma prinútil prestať na seba takto hľadieť, ale namiesto toho si vychutnávať materstvo a všetko, čo k tomu patrí.
Neustále mi opakoval, že práve teraz som pre neho tá najviac sexi mamima na celom svete a vedela som, že jemu môžem veriť. Paradoxne keď som to vypustila z hlavy, začala som si vychutnávať aj náš intímny život, ktorý bol stále krásny a uspokojivý, ak nie lepší než predtým.“
zdroj: tu

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.