Krásne vlasy si odnepamäti žiadajú potrebnú dávku vitamínov. Známe sú však výsledky štúdií, ktoré hovoria o tom, že zinok nemusí byť hneď nutne na prvom mieste.

Podporte aj tieto látky a zakomponujte ich do svojho systému, vaše vlasy sa vám poďakujú.

Vlasy, ktoré sú zdravé a vyživené zvnútra vedia žiariť aj navonok. Ich bohatému objemu, lesku a aj pôvabnej farbe vedia dopomôcť tieto minerály.

Ak ich doplníte, vyhnete sa predčasnému šediveniu, potlačíte však aj podráždenosť pokožky hlavy či možné vypadávanie vlasov.

Pridajte B5 a čakajte zázraky

Tento vitamín, ktorý ako je známe z názvu pochádza zo skupiny B vitamínov je hotový neobjavený poklad pre vaše vlasy.

Jeho sila je nasledovná- vyživuje vlasy z hĺbky a podporuje ich plodnosť, čo vedie k zlepšeniu ich rastu i objemu. Enzými obsiahnuté v B5 majú účinok, ktorý blokuje šedivenie a navyše tento vitamín pôsobí ako všeliek proti únave a vyčerpaniu celého vášho tela.

Doprajte si ho v strave vo forme orechov, vajíčok i strukovín.

Kremík vie o vlasoch svoje

Vitamín, ktorý by sme mohli nazvať aj vitamínom krásy je bezpochybne kremík. Jeho účinok uvidíte už po pár týždňoch jeho užívania.

Dokáže vzpružiť pokožku hlavy, zabrániť padaniu vlasov, pretože pomáha k tvorbe kolagénu. Najviac ho svojmu telu doplníte ak pridáte do svojej diéty pšeno, ovos či jačmeň.

Obsahuje ho aj ovocie- jablká, pomaranče, melón či ríbezle, naplno sa nachádza ja v zelenine- paradajkách, paprike či cibuli.

Selén je potrebnou látkou

Prvok selén ovplyvňuje chod nášho imunitného systému a má aj dôležitý antioxidačný účinok. Pomáha telu vstrebávať vitamíny a odbúravať alkohol či škodlivé toxíny z prostredia.

Vaše vlasy sa budú po ňom cítiť opäť živé a plné lesku. Nájdete ho v chutnom exotickom ovocí- v banánoch, ananásoch i mandarínkach.

Svoju pozíciu si drží

V našej mysli sa určite s podporou rastu vlasov spojí práve populárny zinok. Ten je nevyhnutný pre sviežosť pokožky vlasov. Pomáha k jej zdraviu a posilňuje ju.

Zvyšuje obranyschopnosť, ale čo je pre nás ženy najdôležitejšie – bojuje proti starnutiu. Nájdete ho v rybách v mäse ale aj v strukovinách či tekvici.

zdroj: tu

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.